תמ"א 38 בבת ים – ליווי צמוד של עורך דין מקרקעין

448
על פי החוק שחוקק כאן בשנת 1980, כל מבנה חדש הנבנה במדינת ישראל חייב לעמוד בתו תקן ישראלי שמספרו 413, ואשר מצבע על כך שהמבנה נבנה בשיטה שמבטיחה את עמידותו בפני רעידות אדמה.

אבל – כל המבנים שנבנו כאן לפני 1980 אינם עומדים בתקן זה, ולכן יכול מאוד להיות שהם אינם חזקים דיים על מנת לעמוד יציב במקרה של רעידת אדמה. כל המבנים הללו נמצאים, למעשה, בסכנת קריסה, ומסכנים את כל יושביהם וכן את עוברי האורח – אם יהיו כאלה בסביבה. על מנת לשפר את יציבותם ואת חוזקם של המבנים הללו נוצרה תוכנית מתאר ארצית שמספרה 38, הנקראת בקיצור תמ"א 38. מכיוון שלא כל קבלן ירצה לבצע עבודות שכאלה, הכרוכות בהשקעה רבה מצדו, מציעה המדינה תמריצים שונים לקבלנים שייענו לאתגר, ביניהם מתן היתרי בנייה ותמריצים כלכליים נוספים.

התוכנית חלה על מבנים שהיתר הבנייה שלהם הוצא לפני ה-1.1.1980, ואינה כוללת מבנים שגובהם הוא פחות משתי קומות ושהשטח הכולל שלהם אינו עולה על 400 מטרים רבועים.

עיריות שנרתמות למשימה החשובה

גם עיריות שונות נרתמות למשימה החשובה ומבצעות יישום של התוכנית. אחת מהן היא עיריית בת ים, המיישמת את תמ"א 38 בבת ים בצורה אופטימלית.
העירייה מבינה את חשיבותו הרבה של הפרויקט ועושה כל שביכולתה על מנת לחזק את כל המבנים שמעליהם מרחפת סכנת קריסה בעת רעידת אדמה. בנוסף להיבט הבטיחותי של חיזוק המבנה יישום תמ"א 38 בבת ים מסייע מאוד לשיפור מראה העיר ומהווה אפיק נוסף של התחדשות עירונית. בשל חשיבות העניין משני היבטים אלה, מינתה העירייה אחראי לקידום יישום תמ"א 38 בבת ים ופיתחה תוכניות תמריצים משתלמות במיוחד עבור הקבלנים והדיירים כאחד.

עורך דין אילן קרייטר – ליווי צמוד ביישום התוכנית

עורך דין מקרקעין אילן קרייטר מתמחה בתחום של תמ"א 38 בבת ים ובכלל, ומספק ליווי צמוד בהתנהלות מול רשויות התכנון. המשרד מספק ליווי משפטי הן ליזמים והן לדיירים המתגוררים במבנים שמרחפת מעליהם סכנת קריסה במקרה של רעידת אדמה, הכולל ייעוץ מקצועי, הכוונה וייצוג מול הרשויות הרלוונטיות.
 
לקבלת מידע נוסף אודות תמ"א 38 בבת ים ובכלל ואודות שירותי הייצוג בתחום חייגו עכשיו 072-3227863
או צרו עמנו קשר דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם