רכישת דירה יד שנייה

483

דברים שחשוב לדעת- טרם חתימה על חוזה רכישת דירה מיד שנייה, יש לעשות כמה בירורים חשובים שיחסכו לכם הרבה כאב ראש בהמשך, ויסייעו לכם לעבור את הרכישה בקלות ככל האפשר.

האותיות הקטנות בחוזה

חשוב לעבור על החוזה- ראשית יש לעבור על החוזה על כל דפיו, צדדיו וסעיפיו, כולל הנספחים והאותיות הקטנות. לאחר שעברתם על כל הסעיפים והנספחים, העבירו את החוזה אל עורך הדין שלכם, על מנת שייתן את אישורו המשפטי לכך שהחוזה קביל וחוקי.

חוזה ישן ולא מעודכן

הרבה פעמים, כאשר מדובר ברכישת דירה יד שנייה, המוכרים מתעצלים להכין חוזה חדש, ובמקום הם פשוט לוקחים חוזה קיים מדירה זו או אחרת ועושים בו תיקונים בהתאם. שימו לב שכל התיקונים הרלוונטיים אכן נעשו, שכן במקרים רבים בעלי הדירה הנוכחיים לא שמים לב, ולפיכך יש הרבה טעויות בחוזה.

עשו בדק בית

עברו על כל חלקי הבית: המטבח, השירותים, חדר האמבטיה, הסלון, המסדרונות והחדרים. בדקו האם יש סדקים בקירות, מנורות שבורות, חוטים חשופים, עובש באמבטיה, חלודה, האם המים באסלה יורדים כמו שצריך וכדומה. במידה ויש נזקים במפורט לעיל, חשוב שתוודאו כי יש סעיפים בחוזה שלכם שדואגים לתיקונים.

רישומים בטאבו

יש לוודא כי אתם חותמים על מסמך המוכיח את רישום שמכם בטאבו, ובמנהל מקרקעי ישראל. שכן אם לא תסדרו זאת מראש, תיאלצו להיפרד מעוד זמן, כסף על עורכי דין וביורוקרטיה מיותרת בעתיד.

מס רכישה

מעבר למחיר המחירון של הדירה, חל עליכם מס רכישה. מס זה מתחלק לשלוש מדרגות מס, כאשר שווי הנכס קובע את גובה המס בהתאם למדד המחירים לצרכן. ייתכן שלא תצטרכו לשלם בכלל, שכן ברכישת דירות מיד שנייה בעלות ערך נכס נמוך, מדרגת המס לרוכש היא אפסית. מעבר לכך, יש מדרגת מס של 3.5% מערך הנכס, ומדרגת המס גבוהה יותר של 5% מערך הדירה.

התקשרו עוד היום לקבלת סיוע במעבר על החוזה לקראת רכישת דירה יד שנייה!