טיפים לקניית דירה

חושבים על קניית דירה ראשונה? שנייה?
לא משנה אם זו קניית דירה ללא הון עצמי או אפילו דירה להשקעה ישנן דברים שחשוב לדעת לפניי קניית דירה גם אם זו רכישת דירה מכונס נכסים, מקבלן, בדמי מפתח, מעמידר או בחו"ל כדאי לבדוק את הדברים הבאים לפני שקונים!
בעמוד זה תמצאו את כל הטיפים המשפטיים החשובים טרם קניית דירת החלומות שלכם.

עברו על החוזה עם עורך הדין

חשוב לעבור על כל סעיפי חוזה לבד ואחר כך עם עורך דין המתמחה בדיני מקרקעין שיוודא סופית כי החוזה בנוי כמו שצריך בצורה חוקית וכל הסעיפים החשובים כלולים בו.

מה בסביבה

בדקו את השכונה שלכם. איך נראית השכונה, האם יש את כל המתקנים הדרושים לאיכות חיים: מכולת, בית מרקחת, גינה וכדומה וכן האם הדירה חזיתית או עורפית, והאם הדירה על כביש ראשי. כל אלו יכולים להעלות את רמת הנכס שלכם, אבל גם עשויים לייקר או להוזיל את עלות הדירה הסופית.

בדקו את השכנים שלכם

בנוסף חשוב לבדוק מי השכנים. האם יש מישהו שמנגן בקומה שמעל או בבניין ממול, בעלי כלבים נובחים וכדומה.

מה יש בדירה

עשו לעצמכם סדר עדיפויות. מה יותר חשוב לכם: גודל הסלון? מספר חדרי שינה? מטבח מרווח או חדר אמבטיה? בנוסף יש לבדוק פרטים נוספים כמו כמה כיווני אוויר, האם הדירה עברה שיפוץ או עומדת לעבור שיפוץ, באיזו קומה, האם יש מעלית, כמה צריך לשלם לוועד, האם הוועד הוא מטעם הבניין או שהבניין מנוהל על ידי חברת ניהול שהיא גם הועד ועוד.

תמ"א 38

בדקו אם חלה על הדירה תכנית תמ"א 38, שמבשרת על שיפוצים בבניין, מה שיוריד את איכות החיים שלכם ויסכן אתכם באופן אישי. התנאים להיתכנותה של תכנית זו, הם בניין בעל שלוש קומות לפחות, העולה בשטחו על 400 מ"ר. במידה ותיתכן עבודת תמ"א 38, חשוב לכלול את הסעיף בחוזה.
 
צוות המומחים של עו"ד קרייטר אילן מחכים לכם עכשיו -072-3227863
עם טיפים נוספים לקניית הדירה