הסכם פינוי בינוי

מתגוררים בבניין מגורים בן 30 שנה ויותר באחת הערים הגדולות בארץ? מעוניינים להכפיל את ערך הנכס וליהנות מדירה חדשה? כל שעליכם לעשות הוא לאגד את דיירי הבניין ולהצטרף לפרויקט פינוי-בינוי. עם עו"ד ונוטריון אילן קרייטר, דרככם להשגת הסכם פינוי-בינוי תהיה קלה ובטוחה יותר.

עורך דין אילן קרייטר ישמח לעמוד לרשותכם 072-3227863

מהו פרויקט פינוי בינוי?

פרויקט פינוי בינוי נועד להעניק תמריצים להתחדשות עירונית. במסגרתו, היזם מספק שירותי בנייה תמורת הקרקע שדיירי הבניין מעניקים לו באמצעות פינוי בניין מגוריהם. היזם מעניק לדיירים דיור חלופי על חשבונו בזמן עבודות הבנייה, ובזמן זה הוא הורס את הבניין הישן, בונה במקומו חדש ואף משפץ את השטחים הציבוריים ואת התשתיות. הפרויקט למעשה מאפשר לדיירים לקבל דירה חדשה, גדולה ומשודרגת (וגם עמידה יותר בפני רעידות אדמה ומאובזרת בממ"ד) בתום התקופה מבלי לשלם עליה ולו שקל, ליזם – להרוויח ממכירת דירות נוספות שבנה בבניין החדש, ולעיריות – ליהנות מהתחדשות הנוף העירוני.
 
עורך דין ונוטריון אילן קרייטר מתמחה בדיני מקרקעין, לרבות ליווי דיירים במסגרת פרויקט פינוי בינוי. זקוקים לייעוץ מקצועי? מעוניינים ללמוד פרטים נוספים טרם עריכת הסכם פינוי-בינוי, ולבדוק האם ואיך ניתן ליישם את הפרויקט גם בבניין מגוריכם? צרו קשר עוד היום עם עו"ד קרייטר.

היכן מתבצע הפרויקט?

פרויקטים של פינוי בינוי מתבצעים בעיקר בשכונות ישנות במרכזי הערים הגדולות במרכז הארץ, כגון: תל אביב, ראשון לציון, גבעתיים, קריית אונו, רחובות, נתניה, רמת השרון, בת ים, יהוד, פתח תקווה וירושלים.

השלבים לקראת הסכם פינוי בינוי:

  • בדקו האם דירתכם / בניינכם מתאימים לפרויקט. האם אתם גרים בבניין בן 30 - 50 שנה, שסובל מבעיות קשות (כמו רטיבות, עמידות וכו') ושאינו ראוי לשיפוץ? האם גודל הדירות בבניין נע בין 24 ל- 60 מ"ר? אם עניתם בחיוב, סביר להניח שאתם עומדים בקריטריונים הראשוניים.
  • השיגו את הסכמת הדיירים בבניין. בעבר היה צורך ב- 100% הסכמה. כיום החוק מאפשר לבצע את הפרויקט גם בהסכמה של 80% מהדיירים.
  • פנו לחברת בנייה ונסו לעניין אותה בביצוע הפרויקט. החברה תבצע בדיקת כדאיות כלכלית ותקדם את הפרויקט מבחינה בירוקרטית, אם אכן תהיה מעוניינת. הקפידו לבחור בחברה בעלת חוסן פיננסי וניסיון בביצוע פרויקטים אלו. אל תתעצלו וגשו לראות במו עיניכם פרויקטים שביצעה החברה, ואף דברו עם הדיירים בבניין כדי לקבל את התרשמותם הבלתי אמצעית.
  • פנו לעורך דין המתמחה במקרקעין, ובפרט בתחום פינוי-בינוי. לא מומלץ להיעזר בעורך הדין של חברת הבנייה, שכן מטבע הדברים הוא ידאג לאינטרסים שלה. עורך דין מטעמכם אמנם יגבה מכל דייר עמלה (בגובה של 1% - 1.5% מערך הדירה החדשה), אך הוא ידאג לעריכת הסכם פינוי-בינוי שיבטיח את האינטרסים שלכם.

לפני החתימה על הסכם פינוי בינוי:

1. דרשו לבדוק את המפרט הטכני של הדירה החדשה שאתם אמורים לקבל.
2. הבטיחו שההסכם לא ימנע מכם למכור את הדירה שלכם לצד שלישי.
3. דרשו מחברת הבנייה ערבות בנקאית, המבטיחה לכם פיצוי במידה ותיקלע לקשיים כלכליים ולא תוכל להשלים את הפרויקט.
4. ודאו שההסכם כולל את התחייבות הקבלן לשלם לכם דמי שכירות למשך כל תקופת הבנייה, כמו גם הקצאת מקום חניה לכל דירה ובניית מתקנים ציבוריים בבניין.
 
למידע נוסף על מקרקעין לחצו כאן אם גם אתם מעוניינים לקחת חלק בפרויקט, וזקוקים לליווי משפטי מקצועי ואמין – צרו קשר עם עורך דין אילן קרייטר אשר יבטיח את האינטרסים שלכם ויסייע בעריכת הסכם פינוי בינוי.