עו"ד לדיני משפחה וזוגות לא נשואים

628

כשאנו שומעים את המונח עורך דין לדיני משפחה, אנו מחברים את הנאמר לגירושין. אמנם תחום הגירושין תופס חלק נכבד ביותר מתחומי עיסוקו של עורך הדין לענייני משפחה אך זה בהחלט לא נושא הטיפול היחיד שלו.

עורך דין אילן קרייטר ישמח לעמוד לרשותכם 072-3227863

הסכם ממון

הסכם ממון מעלה את הסיכויים של הזוג לשמור על מערכת יחסים תקינה גם אחרי הפרידה, דבר חשוב ביותר במיוחד אם יש ילדים בקשר. אחוזי הגירושין, כמו גם המספרים האבסולוטיים של המקרים הללו עולה מדי שנה. בחלק מהמקרים מדובר על יחסים שהאהבה בהם כבר לא פורחת, ולכן הזוג לא מוצא לנכון להמשיך ולחיות יחד אלא לפנות לדרך חדשה. לצערנו הרב, עמדה בוגרת זו איננה נפוצה מדי, ובמרבית המקרים אנשים מגיעים למשרד עו"ד עם סיפורים קשים על התעללות, אלימות ובגידות בלתי פוסקות. ככל שהיחסים בין בני הזוג עכורים יותר, כן תהליך הגירושין צפוי להיות קשה וארוך יותר.לעיתים, זוגות הרוכשים רגשות שנאה אחד כלפי השני מעבירים את הסכסוך לרמות לא רלוונטיות וגורמים לעיכובים מיותרים לחלוטין.

תפקידו של עו"ד דיני משפחה

תפקידו הוא לעזור לשמור על הפרופורציות ולעזור לזוג לנווט את דרכו אל החיים החדשים בצורה יעילה ומהירה עד כמה שניתן. לעתים קרובות לקוחות מגיעים אל משרד עורכי דין אחרי גירושין, וזאת בעקבות בעיות בקיום הסכם הגירושין. נשים רבות נאלצות להתמודד עם גרושיהן, שלא משלמים להן דמי מזונות, והן צריכות לשאת בנטל פרנסת הילדים לבדן. לעומתן, יש נשים שלא פועלות בהתאם להסדרי הראייה שקובע הסכם הגירושין, והאב פונה לעורך דין במטרה לעמוד על זכויותיו כאב. גם עצם המשמורת על הילדים יכולה להוות סלע מחלוקת בין ההורים. במרבית המקרים בתי המשפט מעבירים את המשמורת לאם, אך לאב עומדת הזכות לבקש משמורת גם כן. פנייה לעו"ד משפרת את הסיכויים שלו בצורה משמעותית לזכות במבוקשו.
 
זוגות רבים העומדים להינשא מסתכלים לא רק על ההווה אלא גם על העתיד, שבו הם יכולים להיכנס לסטטיסטיקה של המתגרשים. המחשבה הזו מביאה זוגות צעירים רבים למשרד עו"ד שיערוך בשבילם הסכם ממון או הסכם טרום חיים משותפים. הסכמים מסוג זה קובעים כללים מפורשים למקרה של פרידה ומונעים הפתעות לא נעימות. יש הרואים בהסכם ממון ערב החתונה מעשה לא רומנטי, אחרי הכול איך אפשר לדבר על פרידה לפני שמתכוונים להישבע אמונים אחד לשני? מצד שני, המדובר בהסתכלות בוגרת יותר עלהזוגיות מנקודת מבט המתאימה.
 
אם אתם מחפשים עו"ד לענייני משפחה, אצלנו תמצאו סיוע משפטי מעורך דין מקצועי, העוסק בתחום שנים רבות ומטפל בכל אפיקי משפטי גירושין, בזוגות ידועים בציבור ובנוסף עורך הסכמי ממון.