חוק יחסי ממון

חוק יחסי ממון בין בני זוג

החלטתם להתחתן כאשר צד אחד בעל רכוש רב יותר משמעותית מהצד השני? נכנסים לפרק ב' של זוגיות? עקב הניסיון הרע אתם רוצים להבטיח פרידה חלקה במידת הצורך? 

בואו לערוך הסכם ממון על פי חוק יחסי ממון אצל עו"ד ונוטריון אילן קרייטר
 

עו"ד קרייטר מתמחה במגוון תחומים משפטיים:

  • דיני משפחה
  • ייצוג מתגרשים
  • דיני מקרקעין
  • צוואות

כל לקוחותיו נהנים משירותים משפטיים מקצועיים ואמינים בכל תחומי התמחותו.

חוק יחסי ממון - איזון ביחסים

מטרת נישואין או זוגיות בכל צורה, היא שיתוף. זוגיות היא האפשרות לחלוק את עול היום יום, גם ברמה הכלכלית וגם ברמה הנפשית. ברמה הכלכלית, אלא אם הוחלט אחרת מראש, יש איזון בין בני הזוג. המשמעות היא שכל הרכוש המשותף שצברו במהלך השני, כולל נכסים, ריהוט, ציוד, שכר והטבות – שייכים לשני בני הזוג. זאת אומרת, שאם לאחד מבני הזוג מופרש ממקום עבודתו גמול השתלמות, הלכה למעשה הכסף שייך לשני בני הזוג. גם חלק מהנכסים והכספים ששירתו את שני בני הזוג במהלך הנישואין, ולמרות שהיו שייכים רק לאחד מהם בטרם נישאו, ייחשבו כנכסים משותפים בעת גירושין על פי חוק יחסי ממון. כל עוד הזוג נותר נשוי והיחסים תקינים, אין בעיה. אולם, ברגע שהזוגיות מתפוררת, אז עלולות להתחיל הבעיות.

הגנה משפטית

ברוב המקרים, בעת גירושין, הבעיות הכלכליות הן המכבידות ביותר על הליך הפרידה, בעיקר אם יש ילדים. אז, החלוקה לא תמיד יכולה להיות ממש שוויונית, והיא תלויה בהכנסותיהם של שני בני הזוג ובמידת יכולתם להשתכר. לכן, ערכית הסכם ממון על פי חוק יחסי ממון, מאפשרת להבטיח מראש שכל צד יצא מהמערכת הזוגית קודם כל עם הבסיס איתו הוא נכנס למערכת. כך, אחד מבני הזוג שיש לו דירה יקרה, יוכל להמשיך ליהנות ממנה גם אם יתגרש. אחרת, ובעיקר במידה והיא משרתת גם ילדים, יצטרך לחלוק את הדירה עם הגרוש או הגרושה.

כדי לחסוך עוגמת נפש ולהבטיח את הנכסים שלך בטרם נישואין, מומלץ לעשות הסכם ממון בהתאם לחוק יחסי ממון. אין הדבר אמור לפגוע במי מהצדדים. זו רק תעודת ביטוח לפרידה נוחה יותר ורגועה.

עורך דין המתמחה בגירושין יוכל לתת את המענה ולנסח הסכם ממון כפי שנדרש.