בדיקת מסוגלות הורית

אחת מהתמחויותיו של עו"ד אילן קרייטר היא בתחום דיני משפחה – גירושין ומעמד אישי. כבר שנים רבות שהוא מלווה זוגות בהליך מורכב זה, מייצג את לקוחותיו בבית הדין הרבני ובבית הדין לענייני משפחה, ומשקיע מאמצים רבים על מנת שהם יהיו מרוצים מההסכם שנקבע.

מהי בדיקת מסוגלות הורית?

במהלך הליך הגירושין ייתכן ותעלה השאלה מי מההורים יקבל משמורת על הילדים. כאשר ההורים מתבצרים בעמדתם ואינם מסוגלים להגיע לידי החלטה, נבחנת שאלה המסוגלות ההורית – עד כמה כל אחד מההורים מסוגל להבין את צורכי ילדיו מהבחינה הפיזית, הנפשית והרוחנית ולספק מענה הולם לצורכיהם. עורך דין קרייטר יכין אתכם לקראת כל השלבים שאתם צפויים לעבור בהליך הגירושין, אחד מהם הוא בדיקת מסוגלות הורית.

הקריטריונים שבדיקת מסוגלות הורית שמה עליהם דגש הם:

  • רמת הבגרות הנפשית
  • רמת האחריות
  • איזו אינטראקציה קיימת בין כל אחד מכם לבין ילדיכם
  • באיזו עבודה אתם עוסקים: כמה שעות הוא מחוץ לבית ומהי רמת ההכנסה
מעבר לכך, הבדיקה כוללת ראיונות, תצפיות ובדיקות פסיכולוגיות שונות המבוצעים על ידי פסיכולוגים וגורמים מומחים אחרים מטעם בית המשפט לענייני משפחה. בסיום הבדיקה מועברת חוות דעת הכוללת המלצות לגבי שאלת המשמורת על הילדים.

מי מקבל משמורת על הילדים?

כאשר אחד מהורים סובל מפגיעה נפשית קשה, התמכרות לסמים או שסובל מתנאים פיזיים וכלכליים בעייתיים – מדובר בעילה מוצדקת לטענה שהוא אינו כשיר לקבל משמורת מלאה על ילדיו. אבל כאשר נראה ששני ההורים מתאימים לכאורה לקבל משמורת מלאה על ילדיהם, ויש להם קושי לקבל החלטה משותפת בנושא זה, עליהם לעבור מבחני מסוגלות הורית, כדי לקבוע מי מההורים מסוגל לדאוג טוב יותר לילדיו. על פי מבחן זה קובעים מי מההורים יקבל משמורת על הילדים.
 
לקבלת מידע נוסף בנושא בדיקת מסוגלות הורית ולמידע על הליך גירושין ותפקידו של עו"ד גירושין בהליך – קבעו פגישה עם עו"ד קרייטר, אשר ישמח להעניק מענה מקצועי על כל שאלה בנושא דיני משפחה וללוות אתכם לאורך כל התהליך.